Не змінивши Конституцію — неможливо змінити країну
Вже п’ять років поспіль нова влада «реформує» країну. За цей час рівень життя українців знизився в декілька разів, ціни на продукти та житлово-комунальні послуги зросли три-чотири, а іноді й в десять разів. І все це є наслідком того, що проголосивши курс на побудову «нової європейської країни» можновладці продовжили старі ганебні традиції ігнорування волі народу. І зміна цих традицій має початися із зміни Основного Закону країни — Конституції.
Щоб кардинально змінити подібну ситуацію потрібно, насамперед, змінити структуру влади й надати громадянам можливість безпосередньо впливати на законотворчість. Такі зміни можливі лише за умов або зміни Конституції, або в революційний спосіб. Проте, дві спроби за останні 15 років змінити ситуацію завдяки «революціям» призвели до суто протилежних результатів та лише посилили владу. То може варто спробувати дещо інше? А це «дещо інше» пропонує зараз лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.
Вперше в історії сучасної України, Тимошенко виступає за ліквідацію посади президента і ухвалення Конституції на всеукраїнському референдумі. Конституції, що стане новим суспільним договором всіх громадян України. Серед основних положень нової конституції, Тимошенко бачить: 1. необхідність закріплення парламентської форми державного управління; 2. встановлення процедури виборів до парламенту у два тури за пропорційної системою; 3. посилення прав і політичної відповідальності парламентської опозиції; 4. зниження прохідного бар’єру у Верховну Раду з нинішніх 5% до 2%; 5. надання права законодавчої ініціативи безпосередньо громадянам; 6. надання можливості громадянам усувати владу на референдумі, щоб не робити цього шляхом революцій; До розробки проекту Нового суспільного договору — Нової Конституції України, лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко залучені найкращі фахівці та експерти.
А всі бажаючи зможуть, незабаром, долучитись до обговорення проекту Нової Конституції завдяки сучасним технологіям Інтернету.
Гаврилечко Юрій, експерт ГО «Фонд суспільної безпеки».